Flora

Flickr Stream

Víte, co dokáže korek od vína?

Mysleli jste si, že korek od vína je jen nepotřebný odpad, který po dopití lahve letí automaticky do koše? Příště si ho raději strčte do pusy. Ano! Přesně tam! Mezi zuby…a začněte mluvit.

Tato jednoduchá pomůcka z vás totiž udělá ty nejlepší řečníky! Pokud máte problém s vyslovením některého slovíčka, případně vám dělají problém některé jazykolamy, zkuste je nejdřív vyslovit normálně. Vyzkoušejte si to třeba na jazykolamu Královna Klára na klavír hrála nebo Přeletěla křepelička přes třiatřicet stříbrných střech.

Tak co? Nic moc? Jazykolamy vám pěkně zamotaly jazyk? To je normální. Pokud se ale chcete stát úspěšným řečníkem, který se za svou artikulaci nemusí stydět. Zkuste můj tip:

 

Nyní si vložte do úst korek a to tak, že ho přidržujete předními zuby.

A teď si jazykolam zopakujeme znovu – v první chvíli se vám to bude zdát jen jako nesrozumitelné mumlání, s korkem v ústech je důležité, abyste artikulaci přeháněli.

Přichází finální kouzelná část – zkuste si teď jazykolam říct znovu a teď už bez korku – měli byste cítit, jak se vaše ústa uvolnila a fráze se vám vyslovují mnohem snadněji.

Je také možné, že vás u toho bude bolet pusa, je to totiž nejlepší trénink, jak naposilovat obličejové svaly a vycvičit svá ústa ke správné artikulaci.

Pokud budete zkoušet toto cvičení každý den, třeba jen pár minut, už za pár týdnů pocítíte, jak rychle jste se ve výslovnosti zlepšili.

Toto cvičení navíc nemusíte trénovat jen s jazykolamy, ale taky s celými větami, které vám ve vaši připravené prezentaci dělají problém. Opět stačí vložit korkový špunt do úst a nahlas si jednotlivé věty předčítat. A poté si je opět přečíst už bez korku.

Tak na co ještě čekáte, posbírejte doma po šufletech korku a směle do tréninku. Protože co se říká? trénink dělá mistra.

About Soňa Porupková

Soňa Porupková has created 6 entries.